کابینت روکش چوب کرم قهواه ای

آشنایی با کابینت روکش چوب

کابینت ها به دو سبک عمده کابینت کلاسیک و مدرن دسته بندی می شوند کابینت روکش چوب کابینتی در سبک کلاسیک است که به دلیل شباهت بسیار زیاد به کابینت تمام چوب جز پرطرفدارترین کابینت های کلاسیک می باشد درب های این کابینت روکش چوب طبیعی با مغز ام دی اف می باشد ما در مقاله ای تحت عنوان آشنایی با کابینت روکش چوب و تفاوت ها و شباهت های این کابینت با کابینت تمام چوب می پردازیم. این مدل کابینت سبک و طرح جدید از کابینت آشپزخانه است که به اسم کابینت طرح چوب هم شناخته می شود.

مشخصات فنی کابینت روکش چوب

بدنه کابینت روکش چوب از ورق ام دی اف سفید یا رنگی ساخته می شود. جنس دربهای این کابینت ورق ام دی اف خام ایرانی یا خارجی می باشد که یک لایه روکش یک میلی متری چوب طبیعی بر پشت و روی ان توسط دستگاه پرس می شود. ورق ها پس از حکاکی توسط دستگاه cnc رنگ کاری می شود. لازم به ذکر است ورق هایی که روکش انها تنها یک طرف است در هنگام ابزار خوردن توسط دستگاه cnc تاب بر می دارند. پس توصیه می شود حتما از ورق های دو رو روکش استفاده گردد

نمونه ای از کابینت روکش چوب گردوئی اجرا شده

انواع کابینت های روکش چوب

از انواع روکش های چوب که بر روی ام دی اف خام پرس می شود و در بازار چوب موجود می باشد می توان به روکش های بلوط، راش، گردو، ملچ، اشاره کرد.
روکش گردو به دلیل وزن سنگینی که نسبت به بقیه روکش ها دارد در تولید کابینت کمتر مورد استفاده قرار می گیرد اما روکش راش که دارای گره و چشمه ی کمتری می باشد و ظاهر نسبتا ساده و زیبایی دارد. لازم به ذکر است روکش بلوط و ملچ که از دو خانواده نزدیک به هم هستند با گره و چشمه های نه چندان شلوغ جز پرطرفدارترین روکش های مورد استفاده در تولید کابینت روکش چوب است.

ورق روکش چوب

مزایای کابینت روکش چوب

کابینت روکش چوب نزدیک ترین کابینت از نظر ظاهر و ساختار به کابینت اشپزخانه تمام چوب می باشد ستون و سر ستون ،تاج  و زیر چراغ و ابزار و حکاکی بر روی دربها در طراحی و ساخت کابینت روکش چوب باعث زیبایی و لوکس بودن این نوع کابینت می شود. استفاده از رنگ پاششی پلی استر و پلی اورتان باعث مقاومت در برابر رطوبت می شود. این کابینت دارای تنوع رنگ بسیار و منطبق با هر سلیقه ای می باشد. قیمت این کابینت نسبت به کابینت تمام چوب مقرون به صرفه تر است توصیه میکنیم برای زیبایی بخشیدن به کابینت روکش چوب خود از صفحه کورین استفاده نمایید زیرا که این صفحه ها  در طراحی های خاص کابینت کلاسیک به کار می رود و نما و جلوه دو چندانی را به اشپزخانه شما می بخشد. در ادامه به چند مورد ریز یا درشت عیوب کابینت های روکش چوب اشاره خواهیم کرد.

معایب کابینت روکش چوب

روکش این نوع کابینت نازک می باشد بنابراین در طراحی و حکاکی بر روی این نوع ورق از ابزارهای با عمق زیاد نمی توان استفاده کرد و حتما می بایست درب های این نوع کابینت دو طرف روکش باشد به دلیل اینکه دربهای یک رو روکش علاوه براینکه ظاهر پشت و روی کار با هم یکسان نیست در زمان حکاکی توسط دستگاه cnc تاب برمی دارند در حفظ و نگهداری این نوع کابینت باید دقت شود چونکه رنگ این نوع کابینت بسیار حساس و ظریف می باشد دربهای کابینت روکش چوب در عدم استفاده به طور صحیح اسیب پذیر (خش) است اما جای نگرانی نیست استاد کار رنگ می تواند خش های به وجود امده را با بتونه و رنگ در اشپزخانه شما مجددا ترمیم کند این کابینت در مقابل رطوبت و نور مستقیم واکنش نشان داده و ممکن است رنگ ان کدر یا تیره شود این کابینت ارزان قیمت تر از کابینت تمام چوب اما از سایر کابینت های کلاسیک مانند ممبران و مدرن قیمت بالاتری دارد.

روکش های چوب طبیعی

روکش های چوبی به دوسته روکش چوب طبیعی و روکش چوب مصنوعی دسته بندی می شوند روکش های چوب طبیعی لایه یا ورقه ای نازک از چوب طبیعی می باشد که به دلیل نقش و نگار خاصشان ارزش و قیمت خود را بالا برده اند این روکش ها روی ام دی اف یا نئوپان چند لایه فشرده شده ویا فیبر چسبانده می شوند از انواع روکش چوب طبیعی می توان به veneer  اشاره کرد این روکش از خانواده روکش های چوب طبیعی به شمار می رود روکش های طبیعی را می توان در هر دو طرف کار (پشت و روی مغز) چسباند این روکشها نباید در هوای بسیار مرطوب قرار بگیرند هوای متعادل و مطلوب انها بین ۵۰ تا ۷۹ درصد می باشد برای دوام بیشتر این روکشها می توان از یک لایه آستر روغنی استفاده نمود.

نمونه کار کابینت روکش چوب طبیعی را از دست ندهید.

روکش های چوب مصنوعی

روکش های چوب مصنوعی از ورقه های نازکی که از موادی مانند کاغذ های تزئینی یا غیر تزئینی هستند ساخته می شود که با اپوکسی و رزین های متنوع و مختلفی مانند فنل فرمالدئید و یا ملامین فرمالدئید اغشته می شوند برای دوام این روکش ها حین تولید از اکریلیک ،pvc و …استفاده می شود که برای پوشاندن سطوح مغز یا ورق ها مانند ام دی اف و نئوپان به کار می رود در ادامه به چند نوع از روکش های چوب مصنوعی اشاره خواهیم کرد.

نمونه کارهای کابینت روکش چوب

روکش HPL

روکش های HPL از کاغذ های فشرده شده کراف یا کرافت و کاغذ رنگی تولید می شوند و روکش های بازار پسند صنعت چوب و کابینت سازی می باشند این روکش ها از مزیت ها ویژگی های منحصر به فردی تشکیل شده اند که از اساسی ترین انها می توان به:
مقاومت در برابر پوسیدگی و مواد شیمیایی
مقاومت در برابر اتش سیگار
مقاومت در برابر گرمای ظروف داغ تا ۱۸۵ درجه
مقاومت در برابر رطوبت
مقاومت در مقابل چراغ نور هالوژن و عدم تغییر رنگ
قابلیت شکل پذیری و منحنی شدن که بیشتر در کابینت های منحنی به کار می رود
تنوع رنگ و زیبایی ان نیز یکی دیگر از مزیت های این روکش است که می توان به ان اشاره کرد.

روکش اکریلیک

روکش های اکریلیک نیز مانند روکش های HPL قابلیت انعطاف پذیری بالای دارد و میتواند از روکش های کابینت های منحنی به حساب بیاید با این تفاوت که این روکش ها به گرما و اتش سیگار حساس هستند از اساسی ترین ویژگی های ان مستحکم و مقاوم بودن ان می باشد. اگر بخشی از این روکش ها دچار اسیب شوند به راحتی ترمیم می شوند به طوریکه حتی محل ترمیم شده مانند شکل اول خود می شود.

روکش فویل

روکش های فویل که با نام لترون شناخته شده است لترون الهام گرفته از نام تولید کننده بزرگ این روکش است روکش فویل یا لترون از یک لایه کاغذ تزئینی ساده یا رنگی طرحدار که میتواند مات ،برفی یا براق باشد که با اپوکسی های ملامین فرم الوئید اغشته می شود و وزن ان بیشتر می شود ساخته می شود لترون یا فویل در هر ابعادی و اصولا به صورت رول تولید می شود و با چسب های مخصوصی مانند پلی وینیل استات PVA، اوره فرم الدئید و … روی ام دی اف و نئوپان چسبیده یا پرس می شود.

روکش ملامینه

روکش ملامینه نیز مانند روکش لترون یا فویل با چسب فرم الدئید روی ورق چسبیده می شود با این تفاوت که نیاز به چسب زنی مجدد روی ام دی اف ندارد روکشهای ملامینه از کاغذ های تزئینی تشکیل شده‌اند و دو روش پیوسته و پرسهای طبقه ای روی ورق پرس می‌شوند. از این روکش ها در درب های کابینت، پارتیشن، رکوب دیوار و… استفاده می‌کنند.

چند نمونه کابینت روکش چوب 

کابینت کلاسیک روکش چوب سفید و کرمکابینت روکش چوب لوکس سفید و دستگیره های سرامیکی

کابینت روکش چوب طبیعیکابینت روکش چوب طبیعی قهوه ای که نقوش چوب روی این کابینت به چشم دیده می شود و جذابیت دو چندانی به آن می دهد

کابینت روکش چوب سفید رومیکابینت روکش چوب سفید سبک رومی که ستون های این کابینت ها در سبک روم باستان می باشد و به اشپزخانه شما فضای سلطنتی می بخشد.

عکس نمونه کار کابینت روکش سفید را از دست ندهید.

کابینت روکش چوب طوسیکابینت روکش مصنوعی طوسی همراه با جزیره و ستون های ان که به صورت قائمه طراحی شده به جذابیت آن افزوده است

کابینت روکش چوب زرشکی مصنوعیکابینت روکش چوب مصنوعی زرشکی در سبک کلاسیک دربهای حکاکی شده و ویترین این سبک از کابینت مخصوص فضاهای بزرگ می باشد.

کابینت روکش چوب نقره ای سبک کلاسیککابینت روکش چوب طبیعی نقره ای همراه با دستگیره های سرامیکی که در سبک مدرن است

کابینت روکش چوب طوسی سفیدکابینت روکش چوب ترکیبی از طبیعی و مصنوعی سفید طوسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره و بازدید رایگان از نمایشگاه دائمی در محل کارخانه با ما تماس حاصل نمایید شما می توانید فضای اشپزخانه خود را با طرح کابینت مورد نظر به صورت ۳d و رایگان ببینید و در صورت تایید شما آماده ساخت می شود. هدف ما ایجاد یک رابطه‌ی بلند مدت با شما مشتریان عزیز است. و به دلیل ارائه‌ی متریال با کیفیت عالی؛ همان طور که گفته شد ضمانت دوازده ماهه را برای تمام خدماتی که ارائه می‌دهیم در نظر داریم. پس می‌توانید با خیال آسوده همین الان طرح پیشنهادی محل موردنظرتان را با گرفتن شماره 02177005467 – 02177005481 ببینید. و برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و همینطور مطالب عنوان شده؛ به تنها پیج رسمی نوین کابین در اینستاگرام نوین کابین مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

این مطلب رو به اشتراک بگذارید

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • زهره خواستار
  اکتبر 24, 2019 10:23 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیرمیشه راهنمایی کنید بین ممبران و روکش چوب کدوم رو انتخاب کنم

  پاسخ
  • سلام پیشنهاد ما بین این دو کابینت روکش چوب هستش چون از نظر مقاومت بسیار مقاوم تره و با دوام تره حتی طبیعی تر هم به نظر میاد چون از روکش چوب طبیعی در این کابینت استفاده می شود

   پاسخ
 • زهره خواستار
  اکتبر 24, 2019 10:24 ق.ظ

  سلام وقتتون بخیرمیشه راهنمایی کنید بین کابینت تمام چوب و روکش چوب کدوم رو انتخاب کنم

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست