کابینت آشپزخانه های گلاس

کابینت آشپزخانه های گلاس – معایب و مزایا و عکس

امروزه به دکوراتیو بودن آشپزخانه بیش از پیش اهمیت داده می‌شود؛ و با ورود طراحان خبره و متریال‌های متنوع انقلابی نوین در صنعت کابینت سازی بر پا شده است. در قدیم اکثر آشپزخانه ها کابین فلزی بودند. ولی امروزه با وجود جنس های مختلف از جمله چوب و ام دی اف که توانسته‌اند با متریال و ورقه های متعدد ادغام شوند و کابینتی زیبا و مجلل را تشکیل دهند. ما در این مقاله شما را با کابینت آشپزخانه های گلاس و معایب و مزایا و رنگبندی آن آشنا خواهیم کرد.

کابینت های گلاس دستگیره متریکابینت های گلاس با دستگیره های متری

کابینت های گلاس چیست؟

کابینت های گلاس در زمره کابینت آشپزخانه مدرن می‌باشد. که در واقع نوعی ورق که مغز آنها ام دی اف و روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است میباشد. معمولاً برای هزینه کمتر کابینتهای “های گلاس” از یک طرف با لایه پلکسی گلاس پوشیده می‌شوند. این لایه حالتی براق و شفاف به کابینت های گلاس می‌دهد. به همین دلیل در تجهیزات دکوراتیو دیگر نیز طرفدار زیادی دارد. کابینت‌ های‌گلاس یکی از زیباترین متریال و سبک ترک به نامهای AGT و … می‌باشد.

روکش هایگلاس به دلیل قیمت مناسب و نمای پایانی زیبایی که دارند در سال‌های اخیر جزو پرطرفدارترین متریال‌های بازار بوده اند. اگر برایتان جالب است که دلیل این پرطرفدار بودن این سبک کابینت را بدانید و یا قصد خرید آن را دارید با ما با معرفی کابینت آشپزخانه های گلاس همراه باشید.

کابینت های گلاس دستگیره هلالیکابینت های گلاس دستگیره هلالی

کابینت آشپزخانه های گلاس

علاوه بر مدل کابینت آشپزخانه های گلاس، نوع دیگری از این سبکِ کابینت در بازار موجود است که به آن پلی گلس گفته می‌شود. پلی گلاس نیز همان ام دی اف است که لایه ای پلی استر روی آن قرار می‌گیرد. که نسبت به کابینت آشپزخانه های گلاس درخشش و براقیت بیشتری دارد و در مقابل خط و خش مقاوم تر است.

بهترین نوع ام دی اف کابینت آشپزخانه های گلاس ساخت کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اتریش و … است. ولی به جهت این که; یکی از دلایل سفارش دهندگان این نوع کابینت سبک مدرن قیمت مناسب آن است، بنابراین اکثر کابینت سازان، کار ترک برای کابینت های‌گلاس استفاده می‌کنند. برندهای های گلاس ترک از جمله aisik ایشیک ، AGT و … می‌باشند. به همین منظور انتخاب جنس و برند کابینت آشپزخانه های گلاس، به هزینه ای که در نظر گرفته اید بستگی دارد.

البته که سطح صیقلی براق و شیشه ای کابینت های گلاس موجب شده برای آشپزخانه هایی با نورگیر کم انتخاب مناسبی باشد. به این صورت که با رفلکس نور محیط بیرونی و داخلی، خود منبعی از نور به شمار می‌رود و موجب روشنایی آشپزخانه می‌شود. که البته به رنگ انتخابی آن نیز بستگی دارد. به همین منظور میخواهیم رنگبندی فوق‌العاده متنوع کابینت های گلاس را برایتان شرح بدهیم.

اگر برای مورد آخری که مربوط به روشنایی آشپزخانه منزل می‌شود قصد خرید کابینت های گلاس را کرده اید. به شما پیشنهاد می‌کنم مطلب در مورد کابینت پولیشی را مطالعه فرمایید. زیرا که این سبک کابینت پوسته ای مدرن است بر روی امکانات کلاسیک. و مانند کابینت های گلاس براق می‌باشد.

رنگبندی کابینت های گلاس

کابینت های گلاس مدرن دارای رنگبندی متنوع و زیادی می‌باشد. و با توجه به هر سلیقه ای و هر دکوراسیون رنگ دلخواه پیدا می‌شود. و رنگ و مدل متناسب با سلیقه شما را می‌توان از بین صدها مدل طرح دار و ساده و در رنگبندی های متنوع مات و براق انتخاب نمود. به دلیل داشتن همین تنوع رنگ است که در هر دکوراسیونی کابینت مدرن های گلاس خواهان بسیاری دارد. چه در کابینت آشپزخانه باشد. چه برای طراحی کمد دیواری و دکوارسیون داخلی منزل مانند TV ROOM و … . و چه در دکوراسیون اداری مانند یک دکوراسیون اتاق کار شیک.. و یا حتی دکوراسیون تجاری برای یک بوتیک زیبا. طرح و رنگ کابینت های گلاس به قدری متنوع است که دست طراحان دکوراسیون را باز گذاشته است.

حال می‌خواهم چندین ترکیب رنگ کابینت های گلاس را با نمایش عکس نمونه کار خدمتتان معرفی کنم که بین اکثریت محبوبیت بیشتری دارد.

کابینت های گلاس سفید پرطرفدارترین رنگ کابینت هایگلاس

رنگ سفید یکی از پرطرفدارترین انتخاب ها برای کابینت آشپزخانه های گلاس است. هایگلاس سفید به راحتی با سایر رنگها ترکیب می‌شود. همچنین رنگ سفید نور را به خوبی منعکس می‌کند و فضای آشپزخانه‌تان بدین طریق، روشن تر و پر نورتر نشان داده می‌شود. یکی از دلایل انتخاب رنگ سفید، بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه کوچک است.

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید

عکس و مدل کابینت های گلاس طلایی را از دست ندهید!

کابینت های گلاس طلایی، چنان زیباست که شما را متقاعد می‌کند چنین تم رنگی را در آشپزخانه خود داشته باشید؛ البته اگر این رنگ در سبک سلیقه‌ای شما باشد. رنگ طلایی نیز از زمان قدیم، نماد اشرافیت و شکوه بوده است و به همین دلیل در ساخت بناها و المان‌های اشرافی و سلطنتی بسیار به کار می‌رفته و امروزه نیز بکار می‌رود. در این دکور جذاب مدل کابینت های گلاس طلایی را مشاهده می‌فرمایید.

کابینت آشپزخانه های گلاس طلایی

کابینت آشپزخانه های گلاس طلایی

همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در این خصوص کابینت، نمونه کارهای کابینت مدرن را مشاهده بفرمایید.

دکور جذاب کابینت های گلاس سفید بنفش

رنگ بنفش یا بادمجانی جزو رنگ های مدرن محسوب می‌شود که جدیداً در آشپزخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند. در انتخاب این رنگ ها باید دقت کافی را داشت و اگر فضای آشپزخانه به اندازه کافی بزرگ است از رنگ بنفش استفاده کنید. چون طراحی کابینت آشپزخانه های گلاس بادمجانی فضای داخلی شما را کوچک و گرفته تر نشان میدهد.

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید بنفش

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید بنفش

به همین دلیل است که اکثر کابینت کارها پیشنهاد می‌کنند رنگ بنفش را با رنگ های روشن ترکیب کنید تا هم انعکاس نور بیشتری داشته باشد و هم از شدت اثر رنگ تیره کم کند و فضای آشپزخانه را بازتر و روشن تر کند.

کابینت های گلاس سفید طوسی رنگ محبوب کابینت هایگلاس

طوسی جزو رنگهای خنثی می‌باشد و ترکیب آن با هر رنگی می‌تواند چشم نوازی ویژه ای برای دکورتان به ارمغان بیاورد. چه ترکیب رنگ در دکور کابینت های گلاس سفید طوسی باشد و چه با رنگ هایی تند مانند نارنجی، سبز، قرمز و … . در ضمن یادتان باشد هیچ وقت رنگ طوسی را به تنهایی استفاده نکنید به دلیل این که آشپزخانه را خیلی بی روح میکند.

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید طوسی

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید طوسی

کابینت های گلاس اکلیلی و دکور جذابش

در کابینت های کلاس اکلیلی که یکی از جذاب ترین کابینت های خانواده مدرن می‌باشد، شاین بودن و براق کردن دکور آشپزخانه باعث چشم گیر شدن آشپزخانه‌تان می‌شود. که البته این موضوع در عکس قابل لمس نمی‌باشد و به وضوح مشخص نیست. ولی از چشم نوازی که برای دکور آشپزخانه‌تان به ارمغان می آورد نمی‌شود چشم پوشید. مخصوصاً در برابر نور طبیعی که در آشپزخانه تان وجود دارد و با انعکاس نور باعث درخشش کابینت آشپزخانه می‌شود.

کابینت آشپزخانه های گلاس اکلیلی

کابینت آشپزخانه های گلاس اکلیلی

کابینت های گلاس سفید مشکی جدیدترین کابینت هایگلاس ۲۰۲۰

از رنگ مشکی بیشتر به عنوان رنگ دوم در ترکیب با رنگ های روشن استفاده می‌شود. مشکی رنگ مدرنی محسوب می‌شود که نکته مهم آن ترکیب این رنگ با رنگهای روشن هست. رنگ مشکی هنگامی بیشترین جلوه را دارد که فضای سایر بخش های خانه و آشپزخانه رنگ روشن باشد. بنابراین دکور کابینت های گلاس سفید مشکی جزو کابینت هایگلاس ۲۰۲۰ و مدرن ترینِ کابینت هاست.

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید مشکی

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید مشکی

کابینت های گلاس رنگ کاپوچینو و مشتریان خاص خودش!

امروزه رنگ کاپوچینو به روزترین رنگ برای آشپزخانه محسوب می‌شود. اصولاً در کابینت آشپزخانه های گلاس به رنگ کاپوچینو برای جلوه بیشتر این رنگ رو با سفید یا کرم ترکیب میکنند. خیلی ها فکر میکنند این رنگ خیلی تکراری شده و دیگه مثل سابق خاص نیست ولی تجربه ثابت کرده است افراد زیادی این رنگ رو دوست دارند. اگر رنگ کاپوچینو که جزو خانواده قهوه ای می‌باشد را با رنگ های مکمل دیگری بدرستی ترکیب کنید میتواند تداعی کننده محیط های سنتی و خاطره انگیز باشد. و این موضوع در آشپزخانه مدرن بسیار چشم نوازی می‌کند.

کابینت آشپزخانه های گلاس کاپوچینو

کابینت آشپزخانه های گلاس کاپوچینو

شما میتوانید از این رنگ در آشپزخانه های بزرگ استفاده کنید.

اعجاز رنگ نقره ای در کابینت های گلاس سفید نقره ای

کابینت های گلاس سفید نقره ای به یکی از ترکیب رنگ‌ های جذاب و پرطرفدار دکوراسیون آشپزخانه تبدیل شده است. رنگ نقره ای، طیف روشن و براق رنگ طوسی محسوب می‌شود. که همانند کابینت شاین دار و یا اکلیلی چشم نوازی و سلیقه مخصوص خودش را دارد. اما توانسته خواسته بسیاری از مشکل پسندان در زمره کابینت مدرن را برطرف نماید.

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید نقره ای

کابینت آشپزخانه های گلاس سفید نقره ای

کابینت های گلاس نسکافه ای رنگ چشم نوازی خاص خودش رو داره!

کابینت های گلاس نسکافه ای را در تصویر نمونه کار مشاهده می‌فرمایید. که در زمره کابینت قهوه ای محسوب می‌شود. و به خودی خود جلوه دکور سلطنتی را برای بیننده به ارمغان می‌آورد. رنگ نسکافه ای از انواع رنگ های گرم است و این رنگ زیبا به سادگی با سایر رنگ ها ترکیب می شود از این رو اغلب افراد تمایل دارند برای ایجاد دکوراسیونی شیک و بی نظیر در فضای آشپزخانه منزل خود رنگ کابینت ها را از بین طیف های تیره و روشن رنگ نسکافه ای انتخاب نمایند.

کابینت آشپزخانه های گلاس نسکافه ای

کابینت آشپزخانه های گلاس نسکافه ای

کابینت های گلاس بدون دستگیره

کابینت های گلاس را با سلیقه ی خودتان تغییر دهید! از ویژگی های مطرح کابینت مدرن می‌توان قابلیت اجرای این سبک کابینت را بدون دستگیره، عنوان کرد. چرا که در سبک کابینت مدرن می‌توان از درب مگنتی یا تاچ و بدون دستگیره استفاده نمود. همچنین از دیگر ویژگی های مثبت این نوع کابینت، امکان تعویض دستگیره های آن است. کابینت های گلاس بر خلاف اکثر کابینت ها، امکان تغییر در دستگیره ها را به ما می‌دهد و در شخصی سازی طرح، کمک شایانی می‌کند.

چجوری خش کابینت های گلاس را برطرف کنیم؟

شاید موقع خربد کابینت های گلاس کسی به شما شایع ترین عیب کابینت هایگلاس، که خش پذیری آن است را نگوید. البته خش پذیری های گلاس به این معنی نیست که کابینت شما به زودی خش دار خواهد شد، بلکه به این معنی است که های گلاس در برابر اجسام نوک تیزی مثل چاقو، مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهد و به علت براق بودن و بازتاب نور بسیار بالا، خط و خش با وضوح بیشتری رخ نمایی می‌کند.

به همین منظور نوین کابین به شما پیشنهاد می‌کند از کابینت های گلاس به عنوان صفحه کابینت یا کانتر به هیچ عنوان استفاده نکنید! زیرا به علت همین خاصیت براق بودن و مقاومت پایین در برابر ضربه، کابینت شما به زودی از زیبایی خواهد افتاد؛ اما برای بدنه و درب کابینتها، های گلاس گزینه بسیار خوبی است.

ورقه های هایگلاس مرغوب، مقاومت بیشتری نسبت به خط و خش نشان می‌دهند، بنابراین با انتخاب تولیدی نوین کابین خیال خود را از جهت ورقه های با کیفیت در ساخت کابینت آشپزخانه‌تان راحت کنید.

کابینت های گلاس تیره لکه ها را بیشتر نشان می‌دهد و های گلاس های روشن خش را کمتر نشان می‌دهد. همچنین انواع طرح دار کابینت های گلاس، هم خط و خش را کمتر از انواع ساده نشان خواهند داد. اگر زاویه نور شما به کابینت های گلاس مناسب باشد، خط و خش روی آن دیده نخواهد شد.

برای ایجاد خش کمتر بر روی این کابینت ها میتوان از دستگیره های پروفیلی (شاخه ایی) که دارای پایه بلندتری است استفاده کرد زیرا با این دستگیره ها احتمال برخورد به کابینت کمتر می‌باشد.

در این باره، پیشنهاد می‌کنیم مقاله مربوط به روش های از بین بردن خراش ام دی اف را مطالعه فرمایید.

کابینت های گلاس آشپزخانه‌تان کثیف شده و دنبال راه حل چاره اید؟

اگر کابینت های گلاس شما کثیف شده و دنبال راه حل برای تمییز نمودن آن بدون ایجاد خط و خش می‌باشید به شما پیشنهاد می‌کنم با ما همراه باشید. که چند نمونه از شیوه های تمییز نمودن آن را با هم مطالعه کنیم. البته همانطور که بالاتر ذکر شد در “مقاله از بین بردن خراش ام دی اف” به طور دقیق تر توضیح داده شده است. البته که در آشپزخانه هایی با کابینت های گلاس مخصوصاً اگر انتخاب شما رنگ سفید آن باشد نظافت و تمیز نگه داشتن آن می‌تواند جلوه و زیبایی فضا را دو چندان کند. اکنون چند نکته مهم در تمیز نمودن کثیفی کابینت های گلاس را خدمتتان ارائه می‌دهیم:

تميز كردن كابينت هاي گلاس

تميز كردن كابينت هاي گلاس

 1. برای تمیز کردن کابینت هایگلاس به هیچ عنوان از اسفنج زبر استفاده نشود.
 2. مایع های سفید کننده و اسیدی انتخاب صحیحی نمی‌باشند.
 3. پودر ماشین لباسشویی نیز گزینه خوبی نیست.
 4. اگر لک هایی مانند قهوه در این کابینت ایجاد شود برای برطرف کردن آن می‌توان از دستمال نم دار شده از آب ولرم، و مقداری شوینده عمومی نه اسیدی استفاده نمود.
 5. سطح روغنی هود و اجاق گاز خود را با این دستمال کاغذی آغشته به روغن معدنی تمیز کنید تا لکه های روغن از بین بروند. سپس مقادیر مساوی آب گرم و سرکه سفید را با هم ترکیب کنید. و به وسیله یک دستمال پارچه ای و یا اسفنج، کابینت های آشپزخانه خود را با این محلول تمیز کنید و لکه های سبک روغن ایجاد شده بر روی آن ها را از بین ببرید. برای لکه های سرسخت تر، به طور مستقیم از سرکه سفید استفاده کنید و در آخر با استفاده از یک دستمال مرطوب با آب سرد، سطوح مورد نظر خود را تمیز کنید.
 6. همچنین می‌توانید برای تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه خود، از ترکیب آب گرم و جوش شیرین استفاده کنید و برای استفاده از این روش کافیست که مقداری آب را درون قابلمه بجوشانید و سپس جوش شیرین را در اندازه کوچک به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند و سپس فیلتر هود را درون آن فرو کرده و با یک دستمال آن را تمیز کنید.
 7. ترکیب لیمو و نوشابه تاثیر به سزایی در از بین بردن لکه های چربی دارند. همچنین ترکیب لیمو و جوش شیرین، ترکیبی عالی برای از بین بردن لکه های چربی تازه ایجاد شده هستند .

در کل تمیز نمودن کابینت های high gloss بسیار راحت است. از یک دستمال مایکرو فایبر استفاده کرده آن را کمی به آب آغشته کنید تا همه لکه ها تمیز شوند سپس با یک پارچه نرم خشک روی سطح را پاک کنید تا هیچ لکه آبی به جای نماند.

قیمت کابینت های گلاس

کابینت های گلاس زیرمجموعه کابینت مدرن نسبت به کابینت های سبک کلاسیک قیمت پایین تری دارد. که یکی از دلایل آن را می‌توان ساده بودن آن دانست. زیرا که در این سبک کابینت از تاج و زیرچراغ و همچنین ستون و سرستون خبری نیست.

مزایا و معایب کابینت های گلاس را قبل از خرید بشناسید!

مزایای کابینت های گلاس

 • منبع نور بودن کابینت های گلاس. همانطور که بالاتر توضیح داده شد با رفلکس نور، خود منبع نور به حساب می آید.
 • زیبایی نهفته در سادگی کابینت های گلاس. که در عین سادگی زیبا هستند.
 • داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار. و یکی از مهم ترین مزایای کابینت های گلاس شفاف و براق بودن آن است که نمای زیبایی دارد. البته که های گلاس در دو نوع براق و مات تولید می‌شوند که طرفداران های‌گلاس براق بیشتر از مات آن است. و می‌توان از رنگ های تلفیقی و مکمل در طراحی و ساخت آن استفاده کرد.
 • کابینت های گلاس قیمت نسبتاً مناسبی نسبت به کابینت سبک های دیگر دارد و می‌توان از لحاظ قیمت در صدر جدول کابینت های ام دی اف قرارش داد.
 • دیر کثیف شدن کابینت هایگلاس و به راحتی تمیز شدن آن.
 • امکان تغییر دستگیره ها با سلیقه ی شخصی.

TV ROOM های گلاسTV ROOM های گلاس

معایب کابینت های گلاس

 • به دلیل سطح براق لک پذیری بالایی دارد و لک و جای انگشتان چرب را به خوبی نشان می دهد که این نیز میتواند حسن خوبی برای تمیز کردن کابینت ها باشد.
 • تماس مداوم جسم های سخت و ضربه های شدید باعث خش افتادن روی کابینت های گلاس می باشد.
 • از آنجایی که مغز کابینت های گلاس ام دی اف می باشد لبه های تیزی دارد.
 • برخلاف تصور غلط و اطلاعات غلطی که به شما داده اند؛ این کابینت هرگز ضد آب نبوده و بر عکس رطوبت پذیری بالایی دارد و برای فضاهایی که رطوبت زیادی دارند مناسب نیست.
 • کابینت آشپزخانه های گلاس تنها از یک سمت ورق های گلاس و پلی گلاس هستند برای زیبایی ظاهر بهتر است هر دو طرف های گلاس باشند.

کابینت های گلاس تلفیقیکابینت های گلاس تلفیقی

تفاوت کابینت های گلاس با ام دی اف MDF (خام)

همانطور که بالاتر گفتیم کابینت آشپزخانه های گلاس در واقع همان کابینت MDF است که لایه‌ي رویی آن با روکشی از جنس پلکسی گلاس پوشیده می‌شود. همین روکش است که وجه تمایز کابینت های گلاس و ام دی اف می‌باشد. که البته این موضوع در سالهای اخیر به خودی خود باعث کشش بیشتر افراد و خاص و چشمگیر شدن این سبک کابینت شده است.

نمونه کارهای کابینت آشپزخانه های گلاس را اینجا ببینید و با مزایا و معایب آن آشنا شوید.

در صورتیکه کابینت ام دی اف بدون روکش می‌باشد و اصطلاحا به آن کابینت MDF یا ام دی اف خام می‌گویند. که از لحاظ ظاهر نسبت به کابینت بدون روکش ام دی اف زیباتر می‌باشد. اما ام دی اف ها می‌توانند با انواع ورق ها طراحی و تولید شوند. در واقع کابینت هایی که هایگلاس هستند امکان برش روی ورق آنها وجود ندارد. و این در واقع دومین تفاوت کابینت های گلاس و ام دی اف به حساب می آید.

و سومین تفاوت کابینت های کلاس و ام دی اف، وجود لبه های تیز در کابینت های گلاس است. در کابینت های ام دی اف این لبه ها به خوبی سنباده شده و تیزی آن از بین می‌رود اما در کابینت های ام دی اف؛ که روکش هایگلاس دارند از بین بردن این لبه ها امکان پذیر نیست زیرا موجب خرابی ورق های گلاس می‌شود.

کابینت های گلاس سفید

 کابینت های گلاس سفید

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تماشای عکس‌های پروژه‌های اجرایی توسط تیم تولیدی کابینت نوین کابین ؛ و مقایسه و شناخت آنها به نسبت یکدیگر به بخش نمونه کار کابینت های ما مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست