کابینت آشپزخانه های گلاس – معایب و مزایا و عکس
 1. خانه
 2. chevron_left
 3. دکوراسیون آشپزخانه
 4. chevron_left
 5. کابینت آشپزخانه های گلاس – معایب و مزایا و عکس

کابینت آشپزخانه های گلاس – معایب و مزایا و عکس

امروزه به دکوراتیو بودن آشپزخانه بیش از پیش اهمیت داده می شود؛ و با ورود طراحان خبره و متریال های متنوع انقلابی نوین در صنعت کابینت سازی بر پا شده است. در قدیم اکثر آشپزخانه ها کابین فلزی بودند. ولی امروزه با وجود جنس های مختلف از جمله چوب و ام دی اف که می توانند؛ با متریال و ورق های متعدد ادغام شوند و کابینتی زیبا و مجلل را تشکیل دهند. ما در این مقاله شما را با کابینت آشپزخانه های گلاس آشنا خواهیم کرد.

کابینت های گلاس دستگیره متریکابینت های گلاس با دستگیره های متری

کابینت های گلاس چیست؟

کابینت های گلاس در واقع نوعی ورق که مغز آنها ام دی اف و روکش پلکسی گلاس که نوعی پلاستیک است میباشد. معمولا برای هزینه کمتر کابینت های، های گلاس از یک طرف با لایه پلکسی گلاس پوشیده می شوند. این لایه حالتی براق و شفاف به کابینت های گلاس می دهد. به همین دلیل در تجهیزات دکوراتیو دیگر نیز طرفدار زیادی دارد. کابینت‌ های‌گلاس یکی از زیباترین متریال و سبک ترک می باشد.

کابینت های گلاس دستگیره هلالیکابینت های گلاس دستگیره هلالی

مزایای کابینت های گلاس

 • کابینت های گلاس در زمره کابینت های سبک مدرن هستند. و به دلیل نداشتن تاج، ستون و سر ستون میتوانند انتخاب مناسبی برای اشپزخانه هایی با متراژ کوچک باشند.
 • یکی از مهم ترین مزایای کابینت های گلاس شفاف و براق بودن آن است که نمای زیبایی دارد. البته که های گلاس در دو نوع براق و مات تولید میشوند که طرفداران های گلاس براق بیشتر از مات آن است.
 • کابینت های گلاس قیمت نسبتا مناسبی با کابینت به سبک های دیگر دارد و میتوان از لحاظ قیمت در صدر جدول کابینت های ام دی اف قرارش داد.
 • به دلیل اینکه قیمت چوب طبیعی بسیار بالا می باشد از کابینت های ام دی اف با روکش های متنوع مانند های گلاس در ساخت میز هم استفاده می کنند.
 • کابینت های گلاس از لحاظ تنوع رنگ و طرح و قیمت میتواند بهترین انتخاب برای بانوان خوش سلیقه باشد زیرا میتوان از رنگ های تلفیقی و مکمل در طراحی و ساخت آن استفاده کرد.

TV ROOM های گلاسTV ROOM های گلاس

معایب کابینت های گلاس

 • به دلیل سطح براق لک پذیری بالایی دارد و لک و جای انگشتان چرب را به خوبی نشان می دهد که این نیز میتواند حسن خوبی برای تمیز کردن کابینت ها باشد.
 • تماس مداوم جسم های سخت و ضربه های شدید باعث خش افتادن روی کابینت های گلاس می باشد.
 • از آنجایی که مغز کابینت های گلاس ام دی اف می باشد لبه های تیزی دارد. در کابینت های ام دی اف این لبه ها به خوبی سنباده شده و تیزی آن از بین می رود اما در کابینت های ام دی اف؛ که روکش های گلاس دارند از بین بردن این لبه ها امکان پذیر نیست زیرا موجب خرابی ورق های گلاس میشود.
 • برخلاف تصور غلط و اطلاعات غلطی که به شما داده اند؛ این کابینت هرگز ضد آب نبوده و بر عکس رطوبت پذیری بالایی دارد و برای فضاهایی که رطوبت زیادی دارند مناسب نیست.
 • کابینت آشپزخانه، های گلاس تنها از یک سمت ورق های گلاس و پلی گلاس هستند برای زیبایی ظاهر بهتر است هر دو طرف های گلاس باشند.

کابینت های گلاس تلفیقیکابینت های گلاس تلفیقی

تفاوت کابینت های گلاس با ام دی اف ساده (خام)

کابینت ام دی اف بدون روکش می باشد و اصطلاحا به آن کابینت ام دی اف یا ام دی اف خام می گویند. اما کابینت آشپزخانه های گلاس نوعی ورق با مغز ام دی اف می باشد؛ که از لحاظ ظاهر نسبت به کابینت بدون روکش ام دی اف زیباتر می باشد. اما ام دی اف ها میتوانند با انواع ورق ها طراحی و تولید شوند. در واقع کابینت هایی که هایگلاس هستند امکان برش روی ورق آنها وجود ندارد.

کابینت های گلاس سفید

 کابینت های گلاس سفید

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و تماشای عکس‌های پروژه‌های اجرایی توسط نوین کابین ؛ و مقایسه و شناخت آنها به نسبت یکدیگر به بخش نمونه کار های ما مراجعه فرمایید.

, , , , ,

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

 • سلام، مهمان
  فهرست