معایب و مزایای کابینت های گلاس

معایب و مزایای کابینت های گلاس را قبل از خرید بدانید

مبحث کابینت آشپزخانه با گستردگی‌های خود یکی از اجزای مهم و حیاتی در دکوراسیون هر منزل است. که اگر بخواهیم در مورد آن‌ها و کاربردهایشان به‌طور کامل صحبت کنیم به طول می‌انجامد. اما اگر به‌صورت جزئی‌تر ویژگی‌های آن‌ها را موردبررسی قرار دهیم. نکات حائز اهمیت زیادی برایمان آشکار خواهد شد. ما در این مقاله کوشیده ایم تا شما را با زوایای پنهان کابینت آشپزخانه های گلاس آشنا و به بررسی معایب و مزایای کابینت های گلاس بپردازیم تا خرید هوشمندانه تری نسبت به انتخابتان انجام دهید.

معرفی کابینت های گلاس:

کابینت های گلاس نوعی ام دی اف می‌باشد که از روکش براق گلاس بر روی آن استفاده می‌شود. این مواد مانند شیشه براق و شفاف است. این کابینت ها به دلیل براق بودن نوعی منبع نور در آشپزخانه می‌باشند.

در ابتدا برای آشنایی بیشتر با این سبک کابینت، مطالعه مقاله کابینت های گلاس را بهتون پیشنهاد میکنم!

همچنین کابینت های گلاس با رنگبندی بالایی که دارد باعث زیبایی هرچه بیشتر آشپزخانه‌تان می‌شود. و با وجود طرح و رنگ مختلفِ بالای کابینت های گلاس، ما تنوع بیشتری در طراحی کابینت برای این سبک داریم. در واقع کابینت هایگلاس به دلیل براق بودن در سرتاسر جهان شناخته شده است.

معرفی کابینت های گلاس

معرفی کابینت های گلاس

روکش این کابینت ها از نوعی پلاستیک شبیه شیشه ساخته شده و به این روکش ها های گلاس گفته می‌شود. البته برخلاف تصور عموم، روکش کابینت های گلاس همیشه براق نیست بلکه این کابینت ها دارای روکش مات نیز می‌باشند. بنابرین امروزه این کابینت ها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، که باعث شده این کابینت به یکی از کابینت های به روز و مدرن تبدیل شود. تا این قسمت خدمتتان معرفی نمودیم که کابینت های گلاس چیست؟ و در ادامه به بررسی معایب و مزایای این سبک کابینت پرداخته‌ایم با ما همراه باشید.

معایب و مزایای کابینت های گلاس

در این بخش قصد داریم ابتدا به بررسی مزایای کابینت های گلاس بپردازیم و سپس معایب این سبک را خدمتتان معرفی و شرح ‌دهیم. و با جمع آوری نکات قابل توجهی که تا کنون در مورد این مطلب نشنیده اید را در اختیار شما عزیزان بگذاریم. تا با مطالعه این مطلب بتوانید انتخاب صحیح و ایده‌آل مدنظرتان را بدون پشیمانی انجام دهید. در نهایت با نوین کابین از انتخاب کابینت آشپزخانه تان سالها لذت ببرید.

مزایای کابینت های گلاس

 • منبع نور بودن کابینت های گلاس:

کابنت های گلاس، سطحی صاف و صیقلی دارند. چرا که با روکش براق و شیشه مانند پلکسی پوشانده شده اند. به همین دلیل قادر هستند تا نور را از بیرون دریافت کرده و منتشر کنند. به همین دلیل با رفلکس نور یک منبع نور محسوب می‌شوند. این قابلیت برای آشپزخانه های کم نور بسیار مناسب است. چرا که موجب می‌شود تا روشنایی آشپزخانه بسیار زیادتر شود.

 • زیبایی نهفته در سادگی کابینت های گلاس:

که در عین سادگی زیبا هستند.

در این راستا پیشنهاد میکنم با بهترین رنگ بندی کابینت های گلاس 2020 آشنا شوید.

 • داشتن طرح های مختلف ساده و موج دار

یکی از مهم ترین مزایای کابینت های گلاس شفاف و براق بودن آن است که نمای زیبایی دارد. البته که های گلاس در دو نوع براق و مات تولید می‌شوند. که طرفداران های‌گلاس براق بیشتر از مات آن است. و می‌توان از رنگ های تلفیقی و مکمل در طراحی و ساخت آن استفاده کرد.

کابینت های گلاس طرحدار یا ساده

کابینت های گلاس طرحدار یا ساده

 • قیمت کابینت های گلاس

قیمت کابینت های گلاس نسبت به کابینت سبک های دیگر نسبتاً مناسب است. و می‌توان از لحاظ قیمت در صدر جدول کابینت های ام دی اف قرارش داد.

 • کابینت های گلاس نظافت آسانی دارند

یکی از فاکتورهایی که در انتخاب کابینت آشپزخانه بسیار مهم است، تمیز بودن و ظاهر بدون لکه آن است. کابینت های‌گلاس در انواع کابینت‌های براق، لکه‌ها را کمتر نشان می‌دهد که بسیار تمیزتر به نظر می‌رسد.

همچنین یکی از مشکلات همیشگی خانم ها با کابینت ها تمیز کردن آن ها است. بیشتر کابینت هایی که در بازار موجود هستند، دارای سطوح برجسته و فرو رفته ای می‌باشند. که به همین دلیل موجب می‌شوند سطح کابینت سریع گرد و خاک گرفته و یا چرب و کثیف شود. تمیز کردن کابینت های‌گلاس تنها با یک دستمال مرطوب نخی یا میکروفایبر انجام می‌شود.

 • کابینت های گلاس سفید رنگِ روشن کمتر خش را نشان می‌دهند.

این ویژگی خاص رنگ سفید است! همانطور که در خرید خودرو هم رنگ سفید محبوب‌تر است و خش کمتری را نشان می‌دهد، کابینت های‌گلاس به رنگ سفید نیز با رنگ روشنش خش کمتری را نشان می‌دهد. در صورتی که خش در سطح کابینت با رنگ‌های تیره های‌گلاس به راحتی دیده می‌شود.
 • کابینت های گلاس سفید فضای آشپزخانه را بزرگتر نشان می‌دهد.

متراژ خانه‌های امروزی کم است! کابینت های گلاس سفید با رنگ روشنش فضای آشپرخانه و خانه را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهد. در واقع انعکاس نور از روی سطح کابینت های گلاس سفید ، باعث این بزرگتر شدن می‌شود. ولی پیشنهاد می‌شود در خانه‌های بزرگتر از رنگ‌های تیره با استفاده از تزئینات طلایی برای پرتر نشان دادن فضا استفاده شود.

 • مقاومت بالای کابینت های گلاس نسبت به ام دی اف در برابر رطوبت

مقاومت بالاتر کابینت های گلاس سفید در برابر رطوبت باعث می‌شود مانند کابینت ام‌دی‌اف با آب متورم نشود و ظاهر مرتب آن حفظ شود.

پیشنهاد می‌کنم از نمونه کارهای کابینت های گلاس غافل نشین!

واقع بین باشیم؛ کابینت های گلاس معایبی هم دارد!

قاعدتاً هر محصولی در کنار مزایایی که دارد، کامل نیست. در این مطلب معایب کابینت های گلاس را برای شما ارائه می‌دهیم، آنچه در بازار به شما نمی‌گویند. کابینت های گلاس با وجود محبوبیتی که دارد، اشکالاتی نیز دارد که باید قبل از انتخاب آن بدانید. نوین کابین در ادامه نکاتی را برای شما در مورد کابینت های گلاس آورده است.

 • توهم تغییر رنگ در کابینت های گلاس

براق بودن سطح کابینت های‌گلاس باعث می‌شود انعکاس سایر وسایل رنگی یا دیوار و سقف در سطح آن، در ساعات مختلف روز، این تصور را ایجاد می‌کند که رنگ آن تغییر کرده است. این ویژگی در کابینت های‌گلاس می‌تواند مثبت یا منفی در نظر گرفته شود ولی برای بعضی افراد ناخوشایند است.

 • لک پذیری کابینت های گلاس

اگر ممکن است این موضوع شما را اذیت کند بنابراین کابینت های‌گلاس را انتخاب نکنید! سطح براق این سبک لک پذیری بالایی دارد و لک و جای انگشتان چرب را به خوبی نشان می‌دهد. که این علاوه بر این موضوع که میتواند حسن خوبی برای تمیز کردن کابینت ها باشد یکی از معایب این سبک نیز به حساب می‌آید.

در مقاله رنگبندی کابینت های گلاس راه حل این موضوع را خدمتتان ارائه داده‌ایم.

 • ضدآب نبودن کابینت های گلاس

ورق‌های های‌گلاس ضدآب نیستند؛ اگر از افرادی هستید که برای تمیز کردن کابینت آن را با شلنگ آب می‌شویید، کابینت های‌گلاس سفیدنقره‌ای انتخاب مناسبی برای شما نیست. این ورق‌ های‌گلاس در برابر رطوبت مقاوم هستند ولی اگر روکش کابینت های‌گلاس آسیب ببیند، در برابر آب واکنش نشان می‌دهد.

 • لبه‌های تیز در کابینت های‌گلاس

ورق‌ های‌گلاس لبه‌های تیزی دارد که سمباده زدن آن غیرممکن است؛ در واقع کابینت‌ساز باید لبه‌های کابینت های‌گلاس شما را با نوارهای مخصوص بپوشاند. تیم نوین کابین این عمل را توسط دستگاه و ماشین آلات تمام اتوماتیک و با بهترین کیفیت اجرا می‌کند.

 • ورق ‌های‌گلاس یک‌طرفه است

وقتی قرار است کابینت های‌گلاس از دو طرف دید داشته باشد این موضوع مهم است؛ زیرا در ساخت کابینت های‌گلاس، باید از دو ورق های‌گلس استفاده کند که هزینه را بالا می‌برد و تیم نوین کابین این موضوع را به شما پیشنهاد نمی‌کند. ولی برای زیبایی ظاهر بهتر است هر دو طرف های گلاس باشند.

 • خش افتادن روی کابینت های گلاس

تماس مداوم جسم های سخت و ضربه های شدید باعث خش افتادن روی کابینت های گلاس می‌باشد. و این امر را می‌توان همانطور که در قسمت مزیتها عنوان شد با انتخاب رنگ سفید جبران نمود.

نگه داری کابینت های گلاس و نحوه تمیز کردن آن

نگه داری کابینت های گلاس و نحوه تمیز کردن آن

نگه داری کابینت های گلاس و نحوه تمیز کردن آن

 

سطح کابینت های‌ گلاس کاملاً صیقلی است. کثیفی و لکه ها را به خود نمی‌گیرد. بنابراین برای تمیز کردن سطح کابینت های‌گلاس نیازی به مواد شوینده ندارید. با یک دستمال نخی یا میکروفایبر مرطوب تمام لکه‌های چربی و کثیفی در چشم‌ به‌هم‌زدنی از بین می‌روند و زیبایی سطح کابینت های‌گلاس مثل روز اول می‌شود.

برطرف نمودن زرد شدن کابینت های گلاس

شاید بزرگترین معضل کابینت های سفید کثیف شدن و در بین کثیفی های انواع کابینت های سفید زرد شدن رایج ترین مشکل آن باشد که می‌توانید با استفاده از راه حلی که در ادامه ذکر می‌شود اقدام به برطرف نمودن زرد شدن کابینت های گلاس سفید کنید.

برطرف نمودن زرد شدن کابینت های گلاس

برطرف نمودن زرد شدن کابینت های گلاس

 

برای این کار ابتدا می‌توانید یک محلول از جوش شیرین درست کرده و اقدام به تمیز کردن کابینت های گلاس سفید با استفاده از آن نمایید. اما اگر عمر کثیفی بسیار بیشتر از آن بود که بتوان با جوش شیرین آن را از بین برد می‌توانید با استفاده از ترکیب جوش شیرین و سرکه پاک نمودن زردی کابینت سفید کنید.

همچنین از دیگر ترکیباتی که می‌تواند در این مورد موثر باشد روغن زیتون است که علاوه بر پاک کردن کثیفی کابینت های گلاس به سفید و درخشندگی آن می افزاید.

از بین بردن خش کابینت های گلاس

از بین بردن خش کابینت های گلاس، همانطور که در قسمت های قبلی هم گفته شد برای تمیز کردن کابینت هایگلاس ختما باید از یک دستمال نمناک استفاده نمایید، در غیر این صورت استفاده از وسایل غیر استاندارد باعث آسیب رساندن به سطوح کابینت و ورق گلاس می‌شود.

برای رفع و از بین بردن خش کابینت های گلاس بهترین راه ممکن برای این که به کابینت آشپزخانه منزل شما آسیب جدی وارد نشود این است که انجام این کار را بر عهده تعمیرکاران کابینت واگذار نمایید. تا دیگر خط و خش ایجاد شده برروی سطح کابینت تشدید پیدا نکند.

برای راهنمایی بیشتر در این زمینه مقاله چند راه برای از بین بردن خراش ام دی اف را مطالعه بفرمایید.

چطور کیفیت کابینت های ‌گلاس را تشخیص دهیم؟

برای اینکه بتوانید تشخیص دهید کیفیت کابینت های ‌گلاس موردنظر شما مرغوب است یک تست ساده وجود دارد. برای این کار تکه‌ای از ورق های‌گلاس را برداشته و در مقابل نور لامپ بگیرید؛ هر چه تصویر لامپ در ورق های‌گلاس کمتر موج داشته باشد، کیفیت کابینت های‌گلاس بالاتر است.

خرید کابینت های گلاس با کیفیت

خرید کابینت های گلاس با کیفیت

حال با شناخت معایب و مزایای کابینت های گلاس و همچنین نگه داری کابینت های گلاس و نحوه تمیز کردن آن، می‌توانید تصمیم بگیرید کابینت های‌گلاس برای آشپزخانه شما مناسب است یا نه! با توجه به این موضوع که مزایای این سبک کابینت از معایب آن بسیار بیشتر است. برای سفارش و خرید می‌توانید از مشاوران نوین کابین کمک بگیرید. همچنین می‌توانید برای مشاهده دیگر نمونه کارهای کابینت های گلاس، به اینستاگرام نوین کابین مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست