مدل کابینت ام دی اف ایرانی

کابینت ام دی اف ایرانی – 45 عکس از بهترین مدل کابینت ام دی اف

106 بازدید

کابینت ام دی اف اولین کابینتی ست که وارد بازار شد و چون از مواد بازیافتی و خورده چوب ها تولید شده طرفداران زیادی داشت که روز به روز هم استفاده از این سبک چه در کمد دیواری و کابینت و محصولات چوبی دیگر زیاد می شود. مدل کابینت ام دی اف ایرانی تنوع رنگ بسیاری دارد و با این که از خورده های چوب و مواد بازیافتی ست ولی بسیار شبیه به چوب طبیعی می باشد.

ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که هم مرغوب و هم غیرمرغوب دارد که در این مورد باید احتیاط کنید و جنس نامرغوب که طبیعتا عمر کوتاهی خواهد داشت را انتخاب نکنید. حتی ام دی اف جنس ایرانی و ترک داریم شاید فکر کنید ترک بهتره ولی امروزه جنس های ایرانی هم که کار می کنیم بسیار معتبر است و از انتخاب آن پشیمان نخواهید شد. در این مطلب با مدل کابینت ام دی اف ایرانی و قیمت و معایب مزایای آن و در آخر عکس های کابینت ام دی اف را برایتان به اشتراک میگذاریم.

قبل از مطالعه ادامه مطلب پیشنهاد میکنم با کابینت ام دی اف بیشتر آشنا شوید.

کابینت ام دی اف ایرانی

امروزه کیفیت ام دی اف ایرانی بسیار بالا رفته است و حتی می شود گفت در اکثر مواقع با جنس های ترک و غیره در رقابت هم می باشد. کیفیت ها چون نزدیک به هم شده پس قیمت های آن هم به هم نزدیک است و تفاوت چندانی در بین ام دی اف ها نیست. تنها تفاوت بین مارک های آن است. ام دی اف اکثرا دو نوع ضعیف یعنی نازک و قوی یا ضخیم دارد که هر یک برای کار خاصی استفاده می شود ولی باید مراقب باشید تا از کار استاندارد استفاده کنند.

کابینت ام دی اف ایرانی
کابینت ام دی اف ایرانی

از نکاتی که در رابطه با ام دی اف ایرانی حائز اهمیت است این ست که باید با کیفیت باشد و همین طور از جنس ها و فرایند های به روز در جهان پیروی کند. بهترین مارک ها باید از روکش های با کیفیت باشد مثلا پی وی سی. همان طور که گفتیم ام دی اف به آب و رطوبت حساس است پس ام دی اف های جدید ایرانی از بهترین مارک باید طوری تولید شود که دارای خواص ضد آب باشد. این ها در برابر خوردگی و خیسی بسیار مقاوم هستند. بهترین مارک های کابینت ام دی اف ایرانی دارای بهترین، زیبا ترین و متنوع ترین رنگ ها و طرح ها هستند.

بهترین مدل کابینت ام دی اف

آشپزخانه تا بیاد آشپزخانه ی مورد نظرمان بشود نیاز به چند رکن اصلی دارد. مثلا اولین و مهم ترین چیزی که برای آن وجود دارد، وجود کابینت هاست. کابینت آشپزخانه اولین موردی ست که به محض ورود به آشپزخانه به چشم میاد و بهتره از بهترین نوع باشد تا هم زیبایی منحصری داشته باشد هم به صرفه باشد. و هم در لحظه ورود به چشم بیاد و همین طور بسیار خاص باشد و رنگی داشته باشد که به مرور باعث خستگی و دل زدگی نشود، چون کابینت های متفاوتی در سبک های بسیار اجرا می شود ولی خب هزینه های بسیاری هم دارد.

بهترین مدل کابینت ام دی اف
بهترین مدل کابینت ام دی اف

حالا می رسیم به ام دی اف، این کار شبیه ملامینه ست که مغزیش از ورق ام دی اف است. فشردگی آن بیشتر است. ام دی اف یکی از انواع کابینت ها هستند که از ضایعات چوب های دیگر و چوب های خورده ایجاد می شود مثلا از غلات و نی و نیشکر و کاغذ های بازیافت و… تولید می شود. این کار راحت شکل می گیرد و بسیار انعطاف پذیر است. ولی در سرما و گرما ظاهر آن تغییر نمی کند. امروزه کار های ام دی اف با همه خانه ها هماهنگی دارد و روز به روز به طرح ها و رنگ های آن افزوده شده.

همونطور که گفتیم مدل کابینت ام دی اف ایرانی مناسب ترین نوع کابینت سبک مدرن است. سبک کار ام دی اف ایرانی کاملا ضد خش نیست ولی در لینک پایین ما چند راه برای از بین بردن خراش یا خط و خش بر روی ام دی اف را براتون جمع آوری نموده ایم.

راه های از بین بردن خط و خش کابینت ام دی اف را از دست ندهید. خیلی میتونه کمکتون کنه.

کارهای ام دی اف با این که هزینه ی کم تری نسبت به کابینت های دیگر در سایر سبک ها دارد، ولی این روز ها به قدری به کیفیت آن افزوده شده که نسبت به هزینه ای که پرداخت می کنید بیشتر هم به نظر می رسد. هم هزینه ی به صرفه ای دارد هم زیبایی بسیاری پس این ها همه باعث شده که بسیار محبوب شود و طرفداران بسیاری پیدا کند. کار های ام دی اف کیفیت متفاوتی دارد باید مواظب باشید تا از جای معتبری تهیه کنید چون بعضی به رطوبت حساس است و ممکن است چون در آشپزخانه است و با رطوبت و آب تماس مستقیم دارد ممکن ست باد کند یا بالا بیاید. البته کار های ام دی اف در برابر حرارت نیز بسیار مقاوم است.

البته برای این که خیال تان راحت باشد از جانب رطوبت بهتر ست برای اطراف سینک و جاهایی که ممکن ست خیس شود از پی وی سی استفاده کنید. این کار بیشتر برای همین استفاده می شود چون ضد آب است و بسیار مستحکم می باشد و حساسیت زیادی به آب نشان نمی دهد. کار های ام دی اف در برابر آتیش نیز بسیار مقاوم است. لبه های کار منسجم و صاف می باشد و در هنگام ماشین کاری و سمباده زنی بسیار منعطف تر است. این کار را با طرح چوب و یا رگه های چوب زیاد به کار می برند. البته رنگ های فراوانی دارد که می توانید به صورت ترکیبی هم از آن استفاده کنید ولی در قالب رنگ و طرح چوب جذابیت بالایی دارد.

طراحی کابینت ام دی اف
طراحی کابینت ام دی اف

هر چی بیشتر از روکش ضخیم برای ام دی اف استفاده کنید جنس آن مرغوب تر می شود. قابلیت ابزار خوری ام دی اف بسیار بالا ست. سطوح آن متراکم ست و معایبی که در چوب معلوم می شود یا گره ها و بافت ها در ام دی اف مشخص نمی شود و بافت یک دستی دارد. تولید انبوه این نوع چوب و کابینت باعث شده کارایی زیادی داشته باشد. کار های ام دی اف به خاطر وجود مواد شیمیایی در بافتش در برابر حشره مثل موریانه و قارچ بسیار مقاوم است. همان طور که می دانید کابینت در زیبایی محیط بی تاثیر نیست پس بهتر ست نوع خوبی از آن را انتخاب کنید.

نمونه کارهای کابینت ایرانی رو از دست ندهید.

مدل ام دی اف ایرانی همان طور که گفتیم قابل برش است. در اندازه و مدل هایی که مورد نظر تان باشد قابل ساخت است. در برابر حرارت و رطوبت هم مقاوم است و همان طور که قبلا گفتیم مسائل طبیعی مثل انواع گره و بافت هایی که در چوب نشان داده می شود و البته خیلی ها چوب طبیعی را برای همین دوست دارند که طبیعیه ولی خب کسانی هم هستند که دوست دارند بافت و گره در کار نباشد و یکدست باشد که در ام دی اف این مسئله حل شده است. دو نوع ام دی اف مات و براق داریم، برای مات کردن ام دی اف از روکش یا رنگ استفاده می کنند. این رنگ ها بسیار متنوع هستند و شما می توانید از هر رنگ آن ها که می خواهید و با دکوراسیون باقی وسایل تان ست می شود استفاده کنید.

کابینت ام دی اف مات
کابینت ام دی اف مات

برای آشپزخانه های مدرن بهترین انتخاب در سبک و مدل کابینت ام دی اف ایرانی استفاده از ام دی اف مات می باشد. همچنین برای براق کردن ام دی اف از رنگ یا روکش پی وی سی استفاده می کنند. تفاوتی که در این دو وجود دارد این ست که رنگ ظاهرا تمیز تر است و صاف و شفاف می باشد. ولی خب از نظر هزینه از روکش گران تر نیز می باشد. برای روکش شدن ام دی اف یک سمت ملامینه می باشد و البته طرف دیگر آن یک روکش پلاستیکی می باشد که نسبت به رنگ کیفیتش پایین تر است.

های گلاس نوعی ام دی اف

های گلاس نوعی ام دی اف ؟ البته ورق ام دی اف مات داریم و براق. براق بودن آن برای بعضی افراد بسیار مهم است پس بهتره برای روکش رویی کابینت از ورق های گلاس استفاده کنند. چون های گلاس هم از نظر هزینه تقریبا همراستا با ام دی اف است. البته که کابینت های گلاس زیبایی بیشتری هم دارد و همچنین مزایای زیادی دارد مثلا این که راحت تر از کار های ام دی اف با یک دستمال مرطوب تمیز می شود.

کابینت ام دی اف های گلاس
کابینت ام دی اف هایگلاس

کابینت های گلاس شفافیت و زیبایی بیشتری دارد و می توانید ترکیب با ام دی اف از آن استفاده کنید. چون ام دی اف به آب حساس است. این ورق های های گلاس خصلت آب گریزی دارند و این باعث می شود کابینت شما عمر بیشتری داشته باشد و بیشتر سالم بماند. این کار بازتاب نور بیشتری دارد و به خصوص برای آشپزخانه ی کوچک زیبا تر نیز می باشد.

با کابینت های گلاس و مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شوید.

بهترین رنگ کابینت ام دی اف MDF

همان طور که گفتیم کابینت ام دی اف ایرانی و ترک تنوع رنگ بسیار بالایی دارد که بنا به سلیقه و هماهنگی آن با باقی وسایل شما انتخاب می شود. کابینت یک وسیله ای ست که در بدو ورود به آشپزخانه به چشم می خورد پس زیبایی آن بسیار حائز اهمیت است. امروزه چون ابعاد خانه ها اکثرا کوچک شده، بهتر است رنگی را انتخاب کنید که با باقی دکوراسیون خانه هماهنگ شود. از طرفی هم آشپزخانه محیطی گرم است که پر از رنگ است و ما در طول روز زمان زیادی را در آن جا می گذرانیم پس بهتر ست رنگی را برگزینید که زیبایی بیشتری به محیط بدهد و حال و هوای خوبی را در محیط ایجاد کند و انرژی مثبت را همه جا پخش کند. البته خیلی ها از رنگ های شاد و گرم استفاده می کنند و خیلی ها هم طرفدار رنگ و طرح چوب هستند. هر چند می توان از این به صورت ترکیبی هم استفاده کرد مثلا طرح چوب قهوه ای با یک رنگ نارنجی بسیار زیبا می شود. باید بنا به یک سری نکاتی که وجود دارد برای کابینت کارتونو انتخاب کنید.

کابینت ام دی اف جزیره
کابینت ام دی اف جزیره

آشپزخانه های امروزی به خاطر این که اکثرا اپن شدن یا جزیره آشپزخانه دارند در دید کامل خانه هستند و اکثرا از همه جای خانه به چشم می خورد پس بهتره طرح و رنگی را انتخاب کنید که به همه خانه بیاید و زیبایی بیشتری برای منزل تان به ارمغان بیاورد. رنگ کابینت آشپزخانه ام دی اف بستگی بسیاری هم به اندازه ی آشپزخانه ی شما دارد. یعنی اگر آشپزخانه کوچک است بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنید و اگر آشپزخانه تان بزرگ است می توانید از رنگ های تیره تر نیز استفاده کنید. برای آشپزخانه ی بزرگ دست تان بسیار باز است و به راحتی می توانید رنگ های بسیاری انتخاب کنید.

اگر در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه تان مردد هستید مطلب رنگ کابینت رو از دست ندهید.

رنگ خاکستری در ام دی اف

رنگ خاکستری یک رنگ زیبا و جذاب برای خانه های مدرن امروز شده این رنگ به زیبایی در محیط جا خوش می کند و رنگی خاص است و همین طور به راحتی با اکثر رنگ ها همخوانی دارد. اگر در انتخاب رنگ حساس و سختگیر هستید پیشنهاد می کنم به طیف طوسی هم فکر کنید. می توانید آن را با رنگ های ملایم مشکی یا سفید و یا طرح چوب نیز ترکیب کنید و یا اینکه اگر کمی جسارت به خرج دهید و از رنگ های زرد یا صورتی یا سبز و یا نارنجی نیز استفاده کنید بسیار تنوع ایجاد کرده اید و کم کم دچار دلزدگی و خستگی نمی شوید.

کابینت ام دی اف مناسب آشپزخانه کوچک یا بزرگ ؟

اگه منزل شما جزو خونه هایی هستش که آشپزخانه بزرگی دارد پیشنهاد نوین کابین به شما اجرای کابینت کلاسیک که شامل چوبی ، روکش چوب و ممبران است می‌شود. البته که متریال اصلی بدنه همه این کابینت ها نیز از جنس ام دی اف است. ولی خب ممکنه شما آشپزخانه تان خیلی فضای زیادی برای اجرای کابینت کلاسیک نداشته باشد. و به اصطلاح کوچک باشد و اجرای کابینت مدرن نیز برایش پاسخگو باشد. در اینصورت پیشنهاد ما با هر مدل سبکی که برای کابینت های آشپزخانه کوچک تان انتخاب میکنید استفاده از رنگ سفید است.

کابینت ام دی اف آشپزخانه کوچک یا بزرگ

یا اگر دوست ندارید یا زیاد نمی خواید از این رنگ استفاده کنید و تمیزی آن سخته براتون، بهتره از رنگ های طیف سفید مثل نسکافه ای، صدفی و استخوانی و… استفاده کنید. این ها را می توانید با رنگی تیره تر هم ترکیب کنید مثلا رنگ صدفی را با زرشکی یا قهوه ای که با آن هماهنگی زیبایی داشته باشد ست کنید. به خصوص که بعضی آشپزخانه ها علاوه بر این که کوچک اند، نور طبیعی خاصی هم ندارند یا این که نور کمی دارند پس بهتره تا می توانیم در این محیط از رنگ روشن استفاده کنیم.

مزایا و معایب کابینت ام دی اف

مزایا

کابینت ام دی اف ایرانی نسبت به کابینت های چوبی ارزان تر می باشند و در حفظ محیط زیست کمک شایانی می کند چون همان طور که گفتیم از خورده چوب های بازیافتی تولید می شود. این کار بسیار منعطف است و هر طوری بخواهید در می آید و همین طور قابلیت ابزار و سمباده زنی را دارد. کار های ام دی اف دارای تراکم بسیار و همین طور سطح صاف می باشد. شکل پذیری بسیاری دارد و لبه های کار صاف است. همان طور که می دانید متریال اصلی اکثر کابینت ها، ام دی اف است و تنوع بالایی در رنگ های آن وجود دارد. در برابر آسیب و آفت و همین طور موریانه محفوظ است این را مدیون مواد شیمیایی هستیم که در آن به کار می رود. درست است که منعطف می باشد ولی در برابر سرما و گرما تغییر شکل نمی دهد.

قیمت کابینت آشپزخانه را مستقیم از تولیدی کابینت بگیرید تا سرتان کلاه نره!

معایب

در هنگام ساخت و کار با ورق ام دی اف، گازی از چسب آن تولید می شود که گفته شده برای سلامتی انسان مضر می باشد. بعد از این فرایند این گاز از بین می رود و همین طور وجود روکش های مختلف روی آن باعث می شود که این ریسک به اتمام برسد. کابینت ام دی اف ایرانی مقاومت بسیاری دارد ولی اگر دچار شکستگی شود دوباره سر پا کردن آن کمی دشوار است. در برابر آب و رطوبت هم باد می کند و دچار تورم می شود.

نوین کابین برند برتر کابینت

امروزه ام دی اف را در خیلی قسمت های خانه مشاهده می کنید، مثلا میز مطالعه یا میز ناهار خوری و انواع سرویس خواب، بوفه و دراور و میز تلویزیون، کابینت و کمد دیواری و کمد جا کفشی و… خلاصه در همه و همه وسایل می توان اثری از چوب ام دی اف پیدا کرد به خصوص که هزینه ی خیلی به صرفه تری نسبت به باقی کار ها دارد. البته در ساخت کابینت ام دی اف ایرانی می توان علاوه بر چوب نرم و خورده چوب ها از غلات یا کاغذ های غیر قابل مصرف و… هم استفاده کرد. این کار به خاطر هزینه ی کمی که دارد بسیار به صرفه می باشد.

ویدئو آشنایی با شرکت نوین کابین

استفاده از کابینت ام دی اف ایرانی بسیار سلیقه ای ست ولی یک کار معمولی و مدرن است که باب سلیقه ی اکثر افراد و خانواده ها ست این کار در قالب براق راحت تر تمیز می شود و زیبایی دو چندان دارد. کار های مات مراقبت بیشتر می خواهد چون در صورت خط و خش اگر آب از بین آن و به کابینت نفوذ کند کم کم فرسوده و باد کرده می شود و کابینت مات را زود تر باید تمیز کرد تا جای کثیفی روی آن باقی نماند ولی در زمانی که یک روکش ملامینه روی ام دی اف می خورد باعث می شود هم راحت با یک دستمال مرطوب تمیز شود و هم آب از آن به کابینت نفوذ نمی کند.

ملامینه خواص ضد آب و رطوبت دارد و در برابر خطرات احتمالی مقاوم تر نیز می باشد. امروزه از ام دی اف علاوه بر کابینت در بخش های مختلف خانه مثل کمد دیواری و میز تلویزیون و سرویس خواب و… استفاده می کنند و چون در اتاق ها خیسی، رطوبت و حرارت نیست یا در حداقل وجود دارد پس طول عمر بیشتری دارد و زمان بیشتری سالم می مانند.

پیشنهاد میکنم قبل از ادامه مطلب نمونه کارهای کابینت ملامینه را از دست ندهید.

۴۵ عکس مدل کابینت ام دی اف ایرانی

عکس کابینت ام دی اف
عکس کابینت ام دی اف
قیمت کابینت ام دی اف
قیمت کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف ترند ۲۰۲۱
کابینت ام دی اف ترند ۲۰۲۱
کابینت ام دی اف جدید
کابینت ام دی اف جدید
کابینت ام دی اف دو رنگ
کابینت ام دی اف دو رنگ
کابینت ام دی اف دو رنگ
کابینت ام دی اف دو رنگ
کابینت ام دی اف رنگ سال
کابینت ام دی اف رنگ سال
کابینت ام دی اف روشن
کابینت ام دی اف روشن
کابینت ام دی اف سبز ۲
کابینت ام دی اف سبز ۲
کابینت ام دی اف سبز
کابینت ام دی اف سبز
کابینت ام دی اف سفید
کابینت ام دی اف سفید
کابینت ام دی اف سورمه ای
کابینت ام دی اف سورمه ای
کابینت ام دی اف سورمه ای
کابینت ام دی اف سورمه ای
کابینت ام دی اف طوسی
کابینت ام دی اف طوسی
کابینت ام دی اف عکس جدید
کابینت ام دی اف عکس جدید
کابینت ام دی اف عکس
کابینت ام دی اف عکس
کابینت ام دی اف قهوه ای
کابینت ام دی اف قهوه ای
کابینت ام دی اف کرم قهوه ای
کابینت ام دی اف کرم قهوه ای

کابینت ام دی اف ایرانی - 45 عکس از بهترین مدل کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف

مدل جدید کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف ایرانی - 45 عکس از بهترین مدل کابینت ام دی اف

عکس کابینت ام دی اف

عکس کابینت ام دی اف ایرانی

مدل کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف ۲۰۲۱
کابینت ام دی اف ۲۰۲۱

مدل کابینت ام دی اف ایرانی

عکس کابینت ایرانی

عکس کابینت MDF ایرانی

طرح کابینت ام دی اف
طرح کابینت ام دی اف
طرح جدید کابینت ام دی اف
طرح جدید کابینت ام دی اف
سبک کابینت ام دی اف
سبک کابینت ام دی اف
کابینت ام دی اف طوسی
کابینت ام دی اف طوسی
کابینت ام دی اف منحنی
کابینت ام دی اف منحنی
جزیره کابینت ام دی اف
جزیره کابینت ام دی اف
عکس کابینت ام دی اف ایرانی
عکس کابینت ام دی اف ایرانی
رنگ کابینت ام دی اف ایرانی
رنگ کابینت ام دی اف ایرانی
بهترین مدل کابینت ام دی اف
بهترین مدل کابینت ام دی اف
مدل کابینت ام دی اف
مدل کابینت ام دی اف
مدل جدید کابینت ام دی اف
مدل جدید کابینت ام دی اف
مدل شیک کابینت ام دی اف
مدل شیک کابینت ام دی اف

مدل ۲۰۲۱ کابینت ام دی اف

مدل کابینت ام دی اف ترک

 

دکور آشپزخانهراهنمای خرید کابینت آشپزخانه

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ امتیاز بدید

مطالب مرتبط

کمد دیواری مدرن

کمد دیواری مدرن

امروزه با توجه به اینکه متراژ خانه ها کمتر شده است، وجود کمد دیواری ضروری به شمار می رود. کمد دیواری باعث نظم و…
فهرست