کابینت نیٔوکلاسیک پولیشی

کابینت پولیشی چیست؟

کابینت پولیشی چیست؟

در این مقاله قصد داریم تا مطالبی درباره‌ی کابینت‌های طرح انزو؛ یا اصطلاحا پولیشی را با شما در میان بگذاریم تا به بطن موضوع که کابینت پولیشی چیست؟ پی ببریم. این نوع کابینت یکی از نقاط عطف کابینت های تولیدی در ایران می باشد. که در کنار مزایای فراوان، مورد توجه همگان قرار گرفته است. از این رو ما در نوین کابین قصد داریم؛ با توجه به سلیقه‌ی شما در انتخاب انواع کابینت آشپزخانه، مطالبی را عنوان کنیم؛ تا شما سروران گرامی با این کابینت زیبا آشنا شوید.

کابینت پولیشی چیستکابینت پولیشی چیست

کابینت پولیشی چیست ؟ در واقع کابینت پولیشی به کابینتی می‌گویند که جنس بدنه آن از رنگ پولیش ساخته شده باشد. و رنگ آن؛ مانند یک لایه ی شیشه ای به ضخامت سه میل بر روی بدنه ی مورد نظر قرار می گیرد. کابینت پولیشی در دسته‌ی کابینت‌های نئوکلاسیک قرار می‌گیرد. شما مشتریان عزیز باید قبل از طراحی و اجرا با توجه به دیزاین منزل خود طرح مورد نظرتان را انتخاب کنید. توجه کنید که می‌توانید طرح آشپزخانه تان را به وسیله ی مشاوره ی رایگان تیم نوین کابین در اختیار داشته باشید.

کابینت انزو (کابینت نئوکلاسیک) برای اولین بار توسط شرکت zentique آمریکا در نیوجرسی تولید شد. در واقع می شود گفت که انزو، نام برند محصول تولیدی این شرکت است؛ که برای اولین بار توسط وارد کنندگان ایتالیایی وارد ایران شد. و با توجه به قیمت بالای کابینت های وارداتی، تولید کنندگان ایرانی اقدام به تولید این کابینت در ایران کردند.
همانطور که می دانید: مردم، شرکت های پیشتاز را در هر جای دنیا به دلیل معروفیتشان؛ به اسم برندشان روی همان محصول می‌شناسند و به آن نام صدا می‌کنند. مانند: زیراکس برای دستگاه‌های کپی، اتود برای مداد نوکی یا دلستر که برای نوشیدنی بدون الکل استفاده می‌شود. دقیقا شبیه همین اتفاق برای طرح برند انزو افتاده است.

به همین دلیل تمام محصولات تولیدی شرکت‌های دیگر و سازندگان ایرانی را می توان؛ به اسم طرح انزو نام برد و استفاده کرد. پس برای راحتی در مطالعه و نوشتن هرجا در این مقاله از کلمه‌ی انزو استفاده شد؛ منظور طرح انزو می باشد. جالب است بدانید که برند انزو نام برندی از سیستم کابینت آشپزخانه، که خود بخشی از خط تولید zentique که حوزه‌ی فعالیتش در زمینه‌ی مبلمان، نورپردازی و دکوراسیون است، می باشد.

کابینت پولیشی (طرح انزو)کابینت پولیشی (طرح انزو)

کابینت پولیشی (طرح انزو) چیست؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که جنس کابینت پولیشی چیست ؟ کابینت پولیشی طرح انزو مغزی از جنس ورق ام دی اف خام دارد. که این ورق ها در سایزهای بیست و پنج و چهل میلی‌متری انتخاب می شود. و توسط دستگاه‌های برش و سی ان سی طبق سلیقه‌ی مشتری و دیزاین منازل شما به شکل ساده یا ابزار خورده شده حکاکی می شود.

اما همانطور که خودتان می‌دانید تفاوتی که در تمام کابینت‌های تولید شده وجود دارد؛ در جنس درب و نمای آن کابینت است. و فضای داخلی کابینت ها در تمام انواع، یکسان و تماما از جنس ام دی اف با روکش سفید می‌باشد. و این موضوع در کابینت‌های انزو (کابینت نئوکلاسیک) نیز صادق است.

معایب و مزایای کابینت پولیشی:

معایب و مزایای کابینت پولیشیمعایب و مزایای کابینت پولیشی

مزایای کابینت پولیشی

بارزترین مزایای رقابتی این کابینت، نسبت به کابینت های موجود در بازار را بررسی می کنیم. و همچنین با مطالعه آن به موضوع کابینت پولیشی چیست پی خواهید برد.:

  • در این کابینت به دلیل اضافه شدن رنگ پولیشی؛ ضخامت صفحه ها دو تا سه میلی متر بیشتر می شوند. و این موضوع باعث می شود که ورق های ما بسیار محکم تر از قبل شوند. و به هیچ دلیلی مثل فشار، دچار تاب نمی شوند.
  • یکی دیگر از مزیت های کابینت پولیشی این است که؛ در اثر هر ضربه احتمالی دچار آسیب و فرو رفتگی نمی شوند. زیرا خمیر پولیشی به کار رفته بعد از سفت شدن مانند چسب سفت عمل می کند. و سطوح به هیچ عنوان دچار فرو رفتگی نمی شوند.
  • موضوع بعدی مقاوم بودن این کابینت ها در برابر آب است. زیرا علاوه بر این که رنگ پولیش تمام سطح را با ضخامت زیاد می پوشاند. همچنین در این کابینت، تمام سطح لبه های کار با رنگ روی درب یکی می شوند. به نوعی دور تا دور کار را ماده پولیش شامل می شود؛ و در این حالت به هیچ عنوان آب در کابینت نفوذ نمی کند.
  • شما در تمامی موارد، این کابینت را به رنگ سفید می بینید. پس انتخاب این سبک باعث بزرگتر جلوه کردن آشپزخانه ی شما می شود. علاوه بر این چون این رنگ جز رنگ های مادر می باشد. شما می توانید وسایل آشپزخانه را به راحتی با این کابینت ست کنید.
  • این نوع از کابینت برای هر نوع شرایط آب و هوایی حتی آب و هوای مرطوب نیز مناسب است. و این موضوع می تواند خبر خوبی برای اکثر مناطق ایران که دچار این مسئله هستند، باشد.
  • به صورت کلی این کابینت ها در برابر نور خورشید؛ حرارت های سطحی؛ ترشحات نفتی؛ انواع روغن و غیره کاملا ضدخش و ضدضربه می باشند.
معایب کابینت پولیشی

این کابینت در کنار مزایایی که برای آن عنوان شد. به دلیل حساسیت در اجرا حتما باید در محیطی ایزوله و عاری از هر نوع گرد و غبار انجام گیرد. در نتیجه احتیاج به فراهم نمودن فضایی مناسب، به همراه دستگاه‌های تمام اتوماتیک برای پاشش رنگ دارد.

پس با توجه به دلایل بالا و همینطور برای درک بیشتر این موضوع که کابینت پولیشی چیست. باید بدانید که حساسیت اجرای سبک کابینت نئوکلاسیک به شدت بالا می‌باشد. و در ضمن ایجاد این مدل محیط به همراه دستگاه‌های اتوماتیک باعث می شود؛ قیمت این کابینت تفاوت چشم‌گیری با سایر کابینت ها داشته باشد. و دسترسی به این سبک از کابینت برای همه مقدور نباشد.

تفاوت ممبران و پولیشیتفاوت کابینت انزو و ممبران

تفاوت کابینت انزو و ممبران

نکته اول و متفاوت در کابینت های انزو در این است که؛ قطر ورق MDF در کابینت نئوکلاسیک برابر با بیست و پنج میلی متر و حتی بیشتر است. اما ورق MDF به کار رفته در کابینت های ممبران برابر با شانزده یا حداکثر هجده میلی متر می باشد.

نکته دوم این است که؛ قطر روکش (منظور رنگ پولیشی می باشد.) به کار رفته در انواع کابینت آشپزخانه انزو بیشتر از قطر روکش کابینت ممبران می باشد.

نکته سوم ؛ چهار طرف درب کابینت انزو توسط دستگاه های سی ان سی تراشیده می شود. و به همین دلیل؛ قطر لبه های کابینت انزو تا هشت میلی متر کمتر از قطر لبه های کابینت ممبران می باشد. که این کار باعث زیبایی و شکل منحنی دادن به نمای کابینت می شود.

نکته چهارم این است که؛ کابینت های انزو همیشه به رنگ سفید می باشند اما کابینت های ممبران تنوع رنگ بیشتری دارند.

و نکته آخر با توجه به متریال استفاده شده در کابینت انزو؛ قیمت نهایی آن نسبت به کابینت ممبران تفاوت چشم گیری خواهد داشت.

حال با توجه به نکات ارائه شده؛ با ویژگی های نسبی کابینت انزو و تفاوت آن با کابینت ممبران آشنا شدید. و می توانید با توجه به طراحی منازل خود از هر سبکی که مدنظرتان است، انتخاب کنید و سفارش دهید.

کابینت پولیشی طرح انزوکابینت پولیشی طرح انزو

پولیش چیست؟

پولیش اکثرا به صورت مایع خمیری شکل و اسپری می باشد؛ که بر روی سطوح مختلف به کار می رود. و باعث از بین رفتن خط و خش و آلودگی ها از تمام سطوح پلاستیکی، شیشه ای، چوبی و فلزی می شود.؛ که در نهایت سطوح شفاف و درخشنده را به ما می دهد. و همینطور استفاده از پولیش می تواند به خوبی از اکسید شدن هر سطحی جلوگیری کند. پولیش ها به این صورت عمل می کنند که؛ با برداشتن یک لایه ی نازک از رنگ؛ می توانند خط و خش ها را پر کرده و آن ها را از بین ببرند. واین موضوع باعث افزایش درخشندگی سطح مورد نظر می شود. در واقع پولیش به دلیل داشتن مواد ساینده (نرم یا زبر) همچون سنباده عمل می کند. علاوه بر این اکثر پولیش ها برای جلا و درخشندگی بیشتر حاوی واکس هستند. البته باید توجه داشت که استفاده بیش از حد از پولیش می تواند مضر باشد. زیرا با توجه به توضیحاتی که ارائه شد ضخامت لایه ی بیرونی را از بین می برد. و این موضوع باعث می شود که آن سطح نسبت به عوامل محیطی آسیب پذیرتر شود.

نحوه ی ساخت کابینت پولیشی

ساخت کابینت پولیشیساخت کابینت پولیشی

ساخت کابینت پولیشی

در نظر داشته باشید که کابینت های پولیشی جز خاص ترین نوع اجرا؛ در کابینت های ام دی اف و چوب به حساب می آیند. و به دلیل احتیاج به محیط ایزوله و حساسیت بالا؛ تولید آن بسیار کم و قیمت آن بسیار بالا می باشد. اما با توجه به تمام مطالبی که گفته شد؛ علاقه مندان بسیار، نیز دارد. نوین کابین به عنوان نمایندگی کابینت انزو در تهران با استفاده از دستگاه های برش حرفه ای طبق طراحی انتخاب شده؛ ام دی اف ها را در سایزهای مورد نظر برش می دهد. و با دستگاه های سی ان سی تمام اتوماتیک، ابزار خورده و حکاکی می کند. در نهایت وارد مرحله ی بعدی، که مربوط به رنگ پولیشی آن می باشد، می شویم که با توجه به حساسیت این مرحله در ادامه بیشتر درباره ی موضوع کابینت پولیشی چیست در دسته کابینت نئوکلاسیک صحبت می کنیم.

نحوه ی اجرای رنگ پولیشی

نحوه اجرای رنگ پولیشینحوه اجرای رنگ پولیشی

استفاده و اجرای رنگ پولیشی جز فنون اصلی در رشته ی نقاشی می باشد. به این دلیل که مراحل اجرایی سختی دارد. در ابتدا باید ماده ی خمیری شکل پولیش را به وسیله ی تینر روغنی به مایع تبدیل کرد. و بعد از آن رنگ را به وسیله ی دستگاه مخصوص به سطح کار پاشید. رنگ کار در مرحله ی اول از پاشیدن رنگ به سطح مورد نظر؛ چندین بار این کار را تکرار می کند. به همین دلیل عملیات پاشیدن رنگ باید در مکانی کاملا تراز اتفاق بیفتد. در مرحله ی اول، رنگ را بعد از خشک شدن با یک سنباده ی نرم می سابند. و بعد دوباره عملیات پاشیدن رنگ را برای دومین بار انجام می دهند. و دوباره رنگ را می سابند و این کار تا چهار مرتبه انجام می شود. به طوری که به صورت حدودی ضخامتی نزدیک سه میلی متر به قطر سطح مورد نظرمان اضافه شود. پس اگر از ابتدا به تراز بودن سطح توجه نداشته باشید. به عنوان مثال بعد از نصب درب یک کابینت پولیشی؛ رنگ پولیشی درب ها به اندازه دو تا سه میلی متر به صورت پله ای می شود. و قطعا این موضوع باعث می‌شود سبک زیبای کابینت، به شدت بد جلوه کند. امیدوارم تا این قسمت از مطلب، متوجه موضوع کابینت پولیشی چیست شده باشید.

مهمترین و حرفه ای ترین مرحله دقیقا همین بخش می باشد. که یک استاد رنگ کار ماهر بعد از اجرای چهار مرحله ای که گفته شد؛. سطح ساییده شده را با استفاده از نمد یا نوعی پنبه مخصوص؛ که آن را چرب کرده ایم پولیش می کند. این بخش حساس ترین مرحله می باشد زیرا بعد از اتمام این مرحله، کار رنگ تمام می شود. و گویی سطح دارای یک لایه شیشه ای است. طوری که از دید مخاطب گویی، سطح سفید ام دی اف را شیشه انداخته ایم. در صورتیکه اینطور نیست و رنگ پولیش روی سطح کابینت، خود را مانند شیشه نشان می دهد. جالب است بدانید هر چقدر از دید ما عمق شیشه ی روی سطح درب بیشتر به نظر برسد؛ کیفیت انجام آن بیشتر و بهتر بوده است. و اگر دست استادکار دچار لغزش شده باشد. ناهموار بودن سطح در انعکاسی که از محیط به ما می دهد، باعث می شود کیفیت کار پایین بیاید.

نصب کابینت انزو (پولیشی)

نصب کابینت انزونصب کابینت انزو

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد به مرحله ی اجرا و نصب این کابینت می رسیم. با توجه به زیبایی و ظرافت این کابینت حتما توجه داشته باشید که از استادکاران ماهر برای نصب کابینت و قرار دادن ستون ها استفاده کنید. چون یکی از عوامل مهم که زیبایی هر آشپزخانه ای را دوچندان می کند، حضور تیم نصاب حرفه ای می باشد. با مطالعه این مطالب به موضوع کابینت پولیشی چیست در دسته کابینت نئوکلاسیک پی خواهید برد.

پیشنهاد ما به شما در انتخاب صفحه این نوع کابینت، استفاده از سنگ مصنوعی کورین و کوارتز می باشد. همینطور، با توجه به رنگ غالب سفید در کابینت های پولیشی بهتر است؛ رنگ صفحات تیره باشد. زیرا این تضاد می تواند کار را بسیار چشم نوازتر نشان دهد. علاوه بر این در کنار قالب ساده این نوع کابینت می توانید کاشی بین کابینتی را نیز از کاشی های طرح دار و تیره انتخاب کنید.

کابینت انزوکابینت انزو

قیمت کابینت پولیشی

از آنجایی که متریال اولیه این سبک از جنس ورق ام دی اف بیست و پنج میلی متری می باشد. و این مقدار بیشتر از قطر ام دی اف سایر کابینت ها (شانزده یا نهایتا هجده میلی‌متر) است. خود دلیل واضحی برای افزایش قیمت این نوع می باشد. همینطور استفاده از رنگ پولیشی سفید براق در این نوع کابینت؛ دلیل بعدی افزایش قیمت آن است.

حال با توجه به مطالبی که ارائه شد به موضوع کابینت پولیشی چیست در دسته کابینت نئوکلاسیک پی بردیم. لازم به ذکر است که؛ شما همراهان همیشگی تیم نوین کابین می توانید به پشتوانه‌ی تلاش‌های دو دهه اخیر؛ دیزاین و طراحی منازل و کسب و کار خود را به ما بسپارید. ما در نظر داریم برای انتخاب راحت‌تر شما فضای منزل و کسب و کارتان را با طراحی رایگان؛ به شما ارائه دهیم. که می توانید به وسیله‌ی مشاوره‌ی رایگان با تیم حرفه ای و تولیدی نوین کابین همراه باشید. هدف ما ایجاد یک رابطه ی بلند مدت با شما مشتریان عزیز است. و به دلیل ارائه ی متریال با کیفیت عالی؛ همان طور که گفته شد ضمانت سه ساله را برای تمام خدماتی که ارائه می دهیم در نظر داریم. پس می توانید با خیال آسوده همین الآن طرح پیشنهادی محل موردنظرتان را با گرفتن شماره 0217700546702177005481 ببینید. و برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و همینطور مطالب عنوان شده؛ به آدرس novincabinco.com و تنها پیج رسمی نوین کابین در اینستاگرام نوین کابین مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست